Zderzenie przy zjeździe z A4 na A1. Nietrzeźwy kierowca próbował uciekać

Zderzenie przy zjeździe z A4 na A1. Nietrzeźwy kierowca próbował uciekać

3 października 2023 Wyłączono przez redaktor

Nietrzeźwy kierujący mający zakaz prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna spowodował kolizję, a po zdarzeniu usiłował zbiec. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu, który na autostradzie A4 spowodował kolizje. Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21 na autostradzie A4, przy zjeździe na autostradę A1.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-latek jadąc oplem, nieprawidłowo zmieniał pasu ruchu i zderzył sie samochodem marki skoda. Po zdarzeniu porzucił swój pojazd i uciekł, jednak szybko został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący prowadził auto mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. Na miejsce wezwano technika kryminalistycznego, który zabezpieczył ślady.

Zatrzymany odpowie teraz nie tylko za złamanie zakazu sądowego i spowodowanie kolizji, ale także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto kierujący musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.