Zawodniczki z Gliwic wystąpiły na mistrzostwach w Bułgarii

12 kwietnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Zawodniczka Piasta Gliwice – Magda Ratyna – zajęła 11. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Szermierce.

W bułgarskim Płowdiw, od 1 do 9 kwietnia, rywalizowało 120 najlepszych szpadzistek z całego świata. Nasze miasto reprezentowała także Oliwia Janeczek, która znalazła się w pierwszej trzydziestce.

Szpadzistki Piasta Gliwice – Magda Ratyna i Oliwia Janeczek, które niedawno zdobyły srebrne medale w turnieju drużynowym podczas Mistrzostw Europy w Tallinie, mogą pochwalić się kolejnym udanym startem – tym razem w Mistrzostwach Świata w bułgarskim Płowdiw, w których zajęły odpowiednio 11. i 26. miejsce.

Gliwiczanki nie miały szczęścia w losowaniu przeciwników. W 1/32 finału zawodniczki Piasta musiały zawalczyć przeciwko sobie. W tym starciu lepsza okazała się Magda Ratyna, która wygrała 15:11. W kolejnej walce Ratyna trafiła z kolei na Węgierkę, Biankę Nagy, która nie tylko jest „numerem 1.” światowej szpady, ale i wygrała te mistrzostwa.

Mimo wysokich lokat gliwiczanki oraz ich trener czuli jednak niedosyt.

Magda Ratyna Piast Gliwice

– Po dobrym występie na Mistrzostwach Europy i sukcesach w Pucharze Europy przyznam, że liczyliśmy na więcej. Niestety zabrakło nam szczęścia w rozstawieniu. Najpierw Magda i Oliwa trafiły na siebie, a później Magda walczyła z najlepszą zawodniczką tego turnieju. Niemniej uważam, że awans do grona 16 i 32 najlepszych zawodniczek świata to bardzo dobry wynik – mówi Piotr Markowicz, trener gliwickich szpadzistek.

Obie zawodniczki Piasta Gliwice za zajęte miejsca otrzymają punkty do polskiego rankingu już na przyszły sezon, co ułatwi im kwalifikację na międzynarodowe turnieje.

(fot. Andrzej Oksztul / info: piast.gliwice.pl)