Wyrzucają śmieci przy drogach, a mogą bezpłatnie w PSZOK

Wyrzucają śmieci przy drogach, a mogą bezpłatnie w PSZOK

11 października 2023 Wyłączono przez redaktor

W ostatnim czasie wydawało się, że jest ich zdecydowanie mniej. Tymczasem, przy okazji rutynowych kontroli prowadzonych przez pracowników referatu utrzymania czystości w Zarządzie Dróg Miejskich, natrafiono na dwa miejsca: przy ulicy Spokojnej w Łabędach i ulicy Toruńskiej w dzielnicy Trynek, które wyjątkowo upodobali sobie zanieczyszczający pasy drogowe.

Wśród nieczystości, które z całą pewnością nie powinny się tam znaleźć – „podrzucono” śmieci komunalne, gruz, umywalki, meble łazienkowe czy opony samochodowe. Jest to o tyle zdumiewające, że mamy w Gliwicach możliwość BEZPŁATNEGO! oddania odpadów w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Rybnickiej 199 b. To specjalnie zorganizowane dla Mieszkańców miejsce, w którym mogą pozostawić posegregowane odpady komunalne nie ponosząc żadnych kosztów.

Śmieci zarówno z ulicy Spokojnej jak i z terenu ulicy Toruńskiej zostały usunięte, a Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się z prośbą do Policji i Straży Miejskiej o objęcie tych miejsc szczególnym nadzorem.