Wypadek w Gliwicach. Dwie osoby potrącone na pasach (wideo)

5 lutego 2021 Wyłączono przez redaktor

Około godziny 18.30 dwie młode osoby w wieku 18 i 15 lat przechodziły przez jednokierunkową ulicę z dwoma pasami ruchu. Rzecz działa się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się. Kobiety ruszyły, nie przewidując, że zagrożenie może czekać na drugim pasie.

Wieczorowa pora, opady deszczu, refleksy świateł – to wszystko niekorzystnie wpływa na percepcję kierowców. Wczoraj w takim otoczeniu, na ul. Dworcowej w Gliwicach, doszło do potrącenia. Młody obywatel Gruzji, jadący oplem, nie udzielił pierwszeństwa dwóm kobietom, najeżdżając na nie. Poszkodowane z obrażeniami, na szczęście niezagrażającymi życiu, trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny i wyrok.

– Przestroga dla nas wszystkich – pieszych: przy przekraczaniu jezdni trzeba bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Jak uczy doświadczenie, kierowcy są różni, popełniają błędy nieświadomie, są też tacy, którzy świadomie podejmują ryzyko, wyprzedzając inne pojazdy przed tzw. pasami – informuje policja.

Zobacz wideo

The post Wypadek w Gliwicach. Dwie osoby potrącone na pasach (wideo) first appeared on infogliwice.pl | Gliwice.