Wyniesione skrzyżowania i strefy „Tempo 30” w Gliwicach

Wyniesione skrzyżowania i strefy „Tempo 30” w Gliwicach

30 maja 2023 Wyłączono przez redaktor

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zapewnia, że dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego wdraża pewne rozwiązania.

„W części dzielnicy Wójtowa Wieś wdrożymy strefę „Tempo 30”. Obejmie ona ulice: Puszkina, Małą, Długą, Prusa, Skargi, Norwida, Damrota, Sobieskiego (od Słowackiego do Kościuszki), Ligonia, Mickiewicza, Zawiszy Czarnego, Kazimierza Wielkiego i Długosza” – informuje ZDM.

To nie jedyne miejsce na mapie Gliwic, w którym wprowadzone zostanie tego typu rozwiązanie. Aktualnie dyskutowany jest pomysł wprowadzenia strefy – „Tempo 30”, która objęłaby niektóre rejony w dzielnicy Zatorze i dzielnicy Obrońców Pokoju.

Innym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego wdrażanym w mieście jest budowa wyniesionych skrzyżowań.

W tym roku ich powstanie jest możliwe dzięki realizowanemu programowi pod nazwą – „Bezpieczny pieszy – budowa 10 wyniesionych przejść dla pieszych w Gliwicach w systemie zaprojektuj i wybuduj”, który zyskał dofinansowanie z Centrum Unijnych Programów Transportowych. Dwa z nich są już gotowe. Pierwszy powstał na skrzyżowaniu ulic: Kolejowej i Strzelców Bytomskich, natomiast budowa drugiego, u zbiegu ulic: Kolberga i Udzieli właśnie dobiegła końca.
Tymczasem, w przyszłym tygodniu – 31 maja rozpocznie się budowa wyniesionego progu zwalniającego na ul. Czeremchowej. Prace prowadzone będą przy połówkowym zajęciu jezdni.