Wesele w tygodniu – czy warto?

Wesele w tygodniu – czy warto?

1 lutego 2023 Wyłączono przez redaktor

„Przepraszam, najbliższy wolny termin w sobotę jest za 2 lata” – to odpowiedź, którą często słyszą młode pary, które chcą zarezerwować termin. Jeśli chcecie dobrego fotografa lub kamerzysta Gliwice, to musicie o termin zapytać dużo wcześniej.

Niestety, sobotnie wesele będzie musiało poczekać. Jeśli chcecie imprezę tego dnia, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Dostępne są tylko terminy zimowe oraz październikowe i listopadowe. Popularne sale lub usługodawcy są zajęci niemal przez cały rok.

Dlatego wiele par decyduje się na organizację ślubu w dzień powszedni. Czy to dobra decyzja? Moim zdaniem absolutnie tak! Jest kilka powodów.
kamerzysta gliwice

Jakie plusy ma wesele w tygodniu?

Po pierwsze: nie musisz czekać 2 lub 3 lata, aby powiedzieć sobie „tak”.
Po drugie: wesela w dni powszednie są tańsze. Wiele pokoi oferuje zniżki lub dodaje cenne gratisy, takie jak zakwaterowanie lub nielimitowany alkohol dla wszystkich gości.
Po trzecie: ślub w dni powszednie nie różni się niczym od ślubu w sobotę. No może poza tym, że musisz wytłumaczyć babci, dlaczego nie robisz tego, co „mówi tradycja”
Po czwarte: więcej usługodawców do wyboru np. kamerzysta Gliwice ma więcej wolnych terminów.
Po piąte: wesele w dni powszednie można połączyć z majowym świętem lub weekendem – tak, aby większość gości nie zadawała sobie pytania „Muszę iść do pracy zaraz po weselu”.

Oczywiście są też wady.

Kamerzysta Gliwice – porady od doświadczonego filmowca

kamerzysta gliwice

Minusy wesela w tygodniu:

Oprócz wspomnianego już wyjaśnienia starszym członkom rodziny, dlaczego wesele nie jest w sobotę, trzeba też pamiętać, że niektórzy goście nie będą mieli w ogóle wolnego, a inni nie przyjdą, bo muszą iść do praca dzień przed i po weselu. Również wesela w dni powszednie mogą nie trwać tak długo, jak w weekendy, kiedy niedzielni goście mogą spać po hucznej imprezie.

Moim zdaniem wesele w ciągu tygodnia ma zdecydowanie zaletę. Więc jeśli myślisz o dobrej zabawie, powiedzmy w środę lub czwartek – śmiało zarezerwuj pokój i termin u usługodawcy. Wesela w dni powszednie nie są już niczym niezwykłym.

Poradnik powstał we współpracy z kamerzysta Gliwice
Artykuł partnera