We wtorek policyjna akcja. Kogo będą obserwować?

We wtorek policyjna akcja. Kogo będą obserwować?

31 lipca 2023 Wyłączono przez redaktor

We wtorek gliwicka drogówka przeprowadzi akcję „Bezpieczny Pieszy”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa tych użytkowników drogi, a szczególności obserwacja, czy zarówno kierujący, jak i sami piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

„Zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych to jedno z podstawowych zadań, które na co dzień otrzymują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gliwickiej komendy. Już jutro szczególna uwaga stróżów prawa skierowana zostanie w rejon przejść dla pieszych. Będziemy sprawdzać, czy kierujący i piesi przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a więc czy stosują się do obowiązujących przepisów” – informuje policja z Gliwic.

Akcja będzie trwała przez cały dzień, a gliwiccy policjanci zwrócą szczególną uwagę na:
– zachowanie pieszych (czy korzystają z przejścia dla pieszych, czy dają szansę kierującym na prawidłową reakcję, czy obserwują co dzieje się na drodze i nie korzystają w tym samym czasie gdy przechodzą przez jezdnię z telefonów komórkowych)
– zachowanie kierujących (czy poruszają się w rejonie przejść dla pieszych z dozwoloną prędkością, czy zwalniają przy przejściach i wreszcie, czy udzielają pierwszeństwa pieszym na przejściu)

„Przypominamy, że nie tylko przestrzeganie przepisów, ale wzajemny szacunek i kultura to gwarancja poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi” – dodaje KMP Gliwice.