W Gliwicach odbędzie się bieg… kelnerów

W Gliwicach odbędzie się bieg… kelnerów

2 czerwca 2023 Wyłączono przez redaktor

Kto powiedział, że kelnerska taca nie może być atrybutem biegacza? Na pewno nie oni! Bieg na dystansie około 0,5 km z ustawionymi na tacy półtoralitrową butelką i dwiema szklankami wypełnionymi wodą?

A może przekładanie kostek cukru z półmiska na talerz w jak najkrótszym czasie? To konkurencje, z którymi gliwiccy barmani i barmanki oraz kelnerzy i kelnerki zmierzą się podczas I Biegu Kelnerów organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. Zapisy potrwają do 7 czerwca!

Nietypowa impreza, której celem jest promowanie zawodu kelnera, docenienie jego pracy i propagowanie umiejętności zręcznościowych w środowisku kelnerskim, wystartują w poniedziałek, 12 czerwca, godz. 16.30 z placu Rzeźniczego w Gliwicach. W tym samym miejscu zakończy się bieg i ogłoszeni zostaną zwycięzcy rywalizacji.

W zawodach wezmą udział zgłoszeni wcześniej uczniowie i absolwenci szkół gastronomicznych i hotelarskich oraz pracownicy restauracji i hoteli z Gliwic i powiatu gliwickiego. Ubrani w kelnerskie stroje (panie – biała bluzka lub koszula i czarna lub granatowa spódnica oraz panowie – biała koszula, czarne spodnie, kamizelka lub marynarka i muszka) oraz wyposażeni w serwetę kelnerską i tacę z akcesoriami – będą rywalizowali o tytuł najlepszego kelnera w Gliwicach.

Na zwycięzcę lub zwyciężczynię czekać będzie nagroda główna – 1 000 zł. Za II i III miejsce przewidziano nagrody rzeczowe. Ponadto każdy z uczestników biegu – niezależnie od wyniku – otrzyma pamiątkowy upominek.