W Forum będzie można adoptować psa lub kota ze schroniska

W Forum będzie można adoptować psa lub kota ze schroniska

29 września 2023 Wyłączono przez redaktor

W środę 4 października już po raz kolejny gliwickim Centrum Handlowym FORUM zawładną czworonogi, którym poszczęściło się w życiu mniej niż innym. Możesz odmienić ich los i dać im to, o czym wszystkie tak bardzo marzą – prawdziwy, bezpieczny i kochający dom!

Akcja, prowadzona tradycyjnie we współpracy z gliwickim Schroniskiem dla Zwierząt, to wyjątkowa okazja, aby wesprzeć zwierzęta bezdomne, znaleźć swojego nowego czworonożnego przyjaciela i dowiedzieć się więcej o pracy wolontariusza na rzecz schroniska. Warto być częścią tego wydarzenia, które odmienia życie nie tylko zwierząt, ale także ludzi!

Czego możecie się spodziewać w tym dniu w Centrum Handlowym FORUM?

Akcja adopcyjna zwierząt prowadzona jest z myślą o tych, którzy rozważają adopcję zwierzaka. W Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach nie brakuje uroczych psów i kotów, które szukają kochających domów. Część z nich zawita 4 października do FORUM. Przyjdź, aby je poznać, porozmawiać z pracownikami schroniska i być może znaleźć swojego nowego najlepszego przyjaciela.

Adopcja psa czy kota to także duża odpowiedzialność. Dlatego podczas wydarzenia będzie można poznać ich zachowania i zwyczaje, które pomogą lepiej zrozumieć potrzeby i charakterystykę bezdomnych zwierząt. To doskonała okazja, aby nauczyć się, jak opiekować się zwierzakami i jakie są korzyści płynące z adopcji – zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach potrzebuje stałego wsparcia, zwłaszcza jeśli chodzi o karmę dla swoich podopiecznych. Podczas Dnia Zwierząt Bezdomnych będzie można przynieść suche karmy i przysmaki, które zostaną przekazane schronisku, pomagając w zapewnieniu zwierzętom pełnowartościowego pożywienia. Jak zwykle, sprawdzi się tu zasada: lepsza mniejsza ilość karmy, za to lepszej jakości.

Jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na adopcję zwierzęcia, a chciałby pomóc tym mieszkającym na co dzień w schronisku, zachęcamy do odwiedzenia punktu wolontariuszy, którzy tego dnia również będą do Waszej dyspozycji w FORUM. Na miejscu dowiecie się z pierwszej ręki o możliwościach pracy na rzecz schroniska, poznacie osoby, które angażują się w tę szlachetną działalność i sami zarejestrujecie się jako wolontariusz.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gliwic i okolic do wzięcia udziału w Dniu Zwierząt Bezdomnych, który odbędzie się 4 października w godzinach 16:00-19:00 w Centrum Handlowym FORUM. Okażmy serce potrzebującym – liczba łap nie ma tutaj większego znaczenia!
FORUM dzien zwierzat bezdomnych
Materiał partnera