Uczniowie chcą stworzyć przestrzeń dla seniorów. Trwa zbiórka

Uczniowie chcą stworzyć przestrzeń dla seniorów. Trwa zbiórka

3 stycznia 2023 Wyłączono przez redaktor

Młodzi ludzie chcą coś zrobić dla seniorów. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr V im. Andrzeja Struga w Gliwicach pragną wywołać uśmiech na twarzach starszych osób z Gliwic. „W trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie postanowiłyśmy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń do wypoczynku i relaksu dla Seniorów, mieszkających w Domu Pomocy Społecznej Nasz DOM w Gliwicach przy ul. Derkacza” – informują uczniowie.

W zakres projektu wchodzą: remont pomieszczenia, wyposażenie w meble, oświetlenie, zakup gier i zabaw towarzyskich dla seniorów.
„Uruchomiłyśmy zbiórkę pieniężną, nawiązałyśmy współpracę z architektem i budowlańcem oraz czynimy kroki w celu nawiązania współpracy z najlepszymi i cieszącymi się dużym zaufaniem firmami w Gliwicach” – informują uczniowie.

Uczennice pozyskały do współpracy inżyniera budownictwa, który bezinteresownie wykonał profesjonalny rysunek pomieszczenia oraz zwymiarował je, a także architekta, który społecznie wykonana projekt pomieszczenia, tak by było ono ładne, funkcjonalne i zgodne z wymogami BHP. Rodzice uczennic społecznie wykonają prace remontowe. Zebrane środki zostaną przeznaczone na materiały, lampy, wykładzinę, stoły, krzesła i fotele i stoły do gier. Projekt będzie realizowany od października 2022 do marca 2023.

Uczniowie realizujący projekt: Barbara Fabian, Wiktoria Dacyna, Zofia Domańska, Wiktoria Hajdas, Julia Wolny oraz Wiktoria Karolczyk.
Opiekun: Ewa Trybalska – nauczycielka chemii, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

Link do zbiórki – pomóż zrealizować cel