Święto Wojska Polskiego w Gliwicach

Święto Wojska Polskiego w Gliwicach

7 sierpnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Msza święta, wojskowa defilada i tradycyjny Apel Pamięci Oręża Polskiego zwieńczony salwą honorową – jak co roku Gliwice podziękują żołnierzom za ich ofiarną służbę podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w poniedziałek, 14 sierpnia.

Choć w kalendarzu Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 roku, przypada 15 sierpnia, to jego tegoroczne gliwickie obchody zaplanowano dzień wcześniej – w poniedziałek, 14 sierpnia.

Uroczystość tradycyjnie rozpocznie msza święta w intencji żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, która zostanie odprawiona w kościele garnizonowym pw. św. Barbary. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00.

Po mszy świętej, ok. godz. 20.10, uczestnicy obchodów przemaszerują wspólnie z wojskową defiladą ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie następnie wezmą udział w uroczystym Apelu Pamięci Oręża Polskiego. Świętowanie zakończy salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu. W godzinach od 19.45 do 21.30 zalecamy omijanie trasy przemarszu i okolic placu Piłsudskiego.