Sprawca rozboju zatrzymany. Wymachiwał nożem w sklepie

Sprawca rozboju zatrzymany. Wymachiwał nożem w sklepie

14 kwietnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który grożąc nożem ekspedientce, usiłował skraść kasetkę z gotówką ze sklepu. Zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut, a za przestępstwo, jakiego się dopuścił, sąd skazał go na tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara nie niższa niż 3 lata pozbawienia wolności.

11 kwietnia przed godziną 19 do sklepu spożywczego w Gierałtowicach (powiat gliwicki) wszedł 37-latek. Mężczyzna zaczął grozić ekspedientce, wymachując nożem w jej kierunku. Następnie po doprowadzeniu jej do bezbronności, usiłował wyrwać kasetkę z pieniędzmi, jednak bezskutecznie. Gdy próba kradzieży kasetki się nie powiodła, mężczyzna wyszedł ze sklepu.

Zatrzymany 37-latek nie stawiał oporu. Został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Tam na podstawie zebranych materiałów, w tym zeznań świadków oraz nagrań z kamer monitoringu, wobec mężczyzny sędzia orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wobec mężczyzny toczy się już postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia, którego dokonał miesiąc wcześniej. Na początku marca, umyślnie wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej, powodując straty na ponad 3500 złotych.

Podejrzany będzie oczekiwał teraz na proces. Za przestępstwo, którego się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres do 12 lat, jednak nie krótszy niż 3 lata.