Spełnione marzenie 17-letniej Laury. Otrzymała meble

Spełnione marzenie 17-letniej Laury. Otrzymała meble

12 czerwca 2023 Wyłączono przez redaktor

Laura przyszła na świat jako zdrowe dziecko. Niestety, z czasem okazało się, że dziewczynce towarzyszy wrodzona cytomegalia, która wywołała nieodwracalne uszkodzenia w organizmie.

Laura zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, małogłowiem, padaczką i opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym. U Laury doszło też do uszkodzenia słuchu i dopiero po wszczepieniu implantów ślimakowych mogła rozpocząć naukę słuchania. Obecnie, Laura nie chodzi, nie mówi i wymaga stałej opieki drugiej osoby. Nastolatka jest cały czas intensywnie rehabilitowana, uczęszcza też do szkoły specjalnej i każdego dnia stara się stawiać czoła ograniczeniom, które postawiła na jej drodze choroba. Życie Laury nie jest proste, a mimo to potrafi się uśmiechać i cieszyć każdą chwilą.

Marzeniem nastolatki był telewizor. Dzięki prywatnemu Darczyńcy, który podarował dziewczynce wymarzony sprzęt, Laura może oglądać bajki i przeżywać przygody z ukochanymi postaciami. Kolejną fantazją Laury było urządzenie dla niej kącika, w którym będzie mogła komfortowo i bezpiecznie spędzać czas. Pokój był już częściowo wyposażony w specjalistyczne łóżko i meble, jednak do pełni szczęścia brakowało w nim jeszcze komody i szafy. Pomoc darczyńców sprawiła, że ten cel również udało się zrealizować. Od teraz Laura bez problemu pomieści wszystkie swoje ubrania i rzeczy, a nowe meble pięknie komponują się z wystrojem pokoju.

Dodatkowo Laura otrzymała obrazki, które ozdobią ścianę w jej wymarzonym miejscu, gadżety i kosmetyki.

Spełnienie marzenia Laury nie byłoby możliwe bez pomocy wszystkich osób, które udostępniały i wsparły finansowo jej zbiórkę.

Zachęcamy rodziców dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu, przewlekłymi, genetycznymi i niepełnosprawnością do zgłaszania marzeń do Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: ZGŁOŚ DZIECKO – Fundacja Dziecięca Fantazja.

Zgłaszając się do Fundacji, dzieci mają nie tylko możliwość spełnienia marzeń, ale również otrzymania zaproszeń na wydarzenia i imprezy organizowane przez Fundację, otrzymywania upominków okolicznościowych czy wsparcia socjalnego oraz możliwość uczestnictwa w konkursach.

Fundacja Dziecięca Fantazja z siedzibą w Warszawie powstała w 2003 roku i przez 20 lat swojej działalności spełniła już 9000 marzeń, zorganizowała setki cyklicznych wydarzeń, imprez i koncertów, w których co roku bierze udział tysiące dzieci. Więcej informacji o fundacji można znaleźć na stronie internetowej https://f-df.pl/

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:
– przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
– poprzez platformę fundrisingową https://www.wishsurfing.pl/
– wspieraniem imprez organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.