Ruszają prace na gliwickim Rynku. Efekty zobaczymy jesienią

Ruszają prace na gliwickim Rynku. Efekty zobaczymy jesienią

23 marca 2022 Wyłączono przez redaktor

Gliwicki Rynek w końcu przestanie być betonową pustynią. Ruszają prace. W historycznej przestrzeni pojawią się nowe rośliny oraz estetyczne elementy małej architektury.

W pierwszej fazie prowadzone będą prace ziemne, co wiąże się z czasowymi niedogodnościami.

„Wygrodzenie, zabezpieczenie terenu i demontaż starych elementów małej architektury to pierwsze z prac, które rozpoczną się już 24 marca” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Docelowo w tym miejscu nasadzonych zostanie 11 platanów klonolistnych. Pojawią się też tulipany botaniczne, czosnki ozdobne, hortensje, róże i cisy. Zamontowane zostaną nowe ławki.

Mniej ogródków piwnych na Rynku

ZDM zapewnia, że prace zostaną tak zorganizowane, aby czasowe utrudnienia dla spacerowiczów, a także dla restauratorów prowadzących tam swoje punkty gastronomiczne, były jak najmniejsze.

„Prace prowadzone będą etapami, na poszczególnych pierzejach. Funkcjonowanie ogródków letnich zostanie ograniczone tylko w części” – zapewnia ZDM.

– Zajęcie miejsca pod kawiarenki w trakcie prowadzenia robót będzie możliwe w ograniczonym zakresie, po indywidualnym uzgodnieniu z ZDM i pod warunkiem, że zapewnione zostanie bezpieczeństwo osób przebywających w letnich ogródkach. Zaraz po zakończeniu prac w danej pierzei restauratorzy będą mogli wystąpić o wydanie zezwolenia na ustawienie w tym miejscu swoich kawiarenek w pełnym zakresie – zapewnia Dawid Ochód, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Końcowy efekt prac na Rynku powinniśmy zobaczyć jesienią.
info: UM Gliwice