Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł. Za co?

Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł. Za co?

4 maja 2022 Wyłączono przez redaktor

Niespełna promil alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego do kontroli zatrzymali policjanci gliwickiej drogówki. 41-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Dalej poszedł pieszo.

Patrolującym wtorkowy poranek ulicę Kozielską w Gliwicach mundurowym z gliwickiej drogówki, podejrzany okazał się poruszający się rowerem mężczyzna. Jechał zgodnie z przepisami, jednak czynił to niepewnie. Po zatrzymaniu go do kontroli i poddaniu badaniu na zawartość alkoholu, szybko okazało się, jaki był powód niepewnej jazdy. 41 -letni mieszkaniec Gliwic, wydmuchał niespełna promil alkoholu.

Stróże prawa uniemożliwili mu dalszą jazdę, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

„Apelujemy do wszystkich o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę samochodu, bądź na inny pojazd wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę poczucia przestrzeni. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. Wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym osoba prowadząca pojazd mechaniczny lub inny pojazd w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila), podlega karze grzywny nie niższej niż 2500 złotych” – informuje policja.