Drogowcy nie mają litości dla kierowców. Kolejna ulica w centrum nieprzejezdna

Drogowcy nie mają litości dla kierowców. Kolejna ulica w centrum nieprzejezdna

31 marca 2022 Wyłączono przez redaktor

Po centrum Gliwic w ostatnim czasie porusza się bardzo ciężko. Zamknięty fragment ul. Zwycięstwa, wykopy na pl. Piastów, a teraz nieprzejezdna będzie ul. Piwna.

W najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia, ruszą prace przy rozbudowie ul. Piwnej i przebudowie jej skrzyżowania z ul. ks. Hlubka. Wraz z nimi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Na czas robót zamknięty dla ruchu samochodów pozostanie odcinek ul. Piwnej – od skrzyżowania z ul. ks. Hlubka do skrzyżowania z ulicami Traugutta i Tarnogórską (wiadukt kolejowy).
Dojazd do zamkniętego odcinka ul. piwnej od strony ul. ks. Hlubka zapewniony zostanie JEDYNIE DLA MIESZKAŃCÓW UL. PIWNEJ oraz AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ.

Obowiązywać będą objazdy!
Od skrzyżowania Piwna – Tarnogórska – Traugutta w kierunku centrum ruch poprowadzony zostanie ulicami: Traugutta, Dąbrowskiego, Zabrską do ul. Jagiellońskiej.
Od ulic Częstochowskiej i Jagiellońskiej w kierunku Tarnowskich Gór kierowcy pojadą ulicami: Jagiellońską, Zabrską, Dąbrowskiego i Opolską do ul. Tarnogórskiej.

piwna gliwice objazdy
grafika: MSI

Zakończenie prac planowane jest w I kwartale 2023 r. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie ok. 9 mln zł.
W wyniku rozbudowy ul. Piwnej powstanie wydzielona, podwójna zatoka autobusowa, a rowerzyści zyskają kolejny odcinek drogi rowerowej. Zakres prac obejmie także przebudowę infrastruktury podziemnej i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic ks. Hlubka i Piwnej.
MSI / fot. Mosquidron