Policjanci szkolili ministrantów przed spotkaniami z seniorami

Policjanci szkolili ministrantów przed spotkaniami z seniorami

22 grudnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Policjanci przygotowali ministrantów do kolędowych odwiedzin. Parafia św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach gościła funkcjonariuszy policji z różnych wydziałów. Policjanci z Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego i Sztabu odwiedzili dom parafialny, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą, a szczególnie z grupą ministrantów, którzy niedługo, wraz z księżmi, wyruszą na coroczną kolędę.

Celem spotkania umówionego przez księży z parafii Jana Chrzciciela i policyjnego profilaktyka było nie tylko przekazanie informacji dotyczących ogólnych zasad bezpieczeństwa, ale również nauka ministrantów, jak zachowywać się w czasie posługi kolędowej.
„Młodzi ludzie, pełni entuzjazmu i zaangażowania, mieli przy okazji tych zajęć dowiedzieć się, jakie są obowiązki służb mundurowych podczas różnych wydarzeń społecznych. Omówiono wszystkie punkty specjalnie przygotowanego dekalogu ministranta” – informuje policja.

„Nie tylko jednak teoretyczna wiedza była przedmiotem zainteresowania uczestników spotkania. Policjanci postanowili przybliżyć młodzieży także praktyczny aspekt swojej służby. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, ministranci zobaczyli sprzęt, jakim posługują się policjanci na co dzień. Od policyjnych radiowozów, broni, po specjalistyczny sprzęt używany podczas akcji ratunkowych – wszystko było dostępne dla ciekawych oczu nastolatków” – przekazuje KMP Gliwice.

„Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie są zasady pierwszej pomocy, jak unikać niebezpieczeństw w życiu codziennym. Mundurowi opowiedzieli młodym ludziom o problemie oszustw na szkodę naszych mieszkańców – szczególnie samotnie mieszkających seniorów. Umówiono się, że ministranci podczas wizyt w domach seniorów będą pozostawiać dostarczone im przez gliwicką policję ulotki – ostrzeżenia przed oszustami” – dodaje policja.