Policja zlikwidowała kolejny „salon gier”. Zatrzymano kobietę

Policja zlikwidowała kolejny „salon gier”. Zatrzymano kobietę

28 czerwca 2023 Wyłączono przez redaktor

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, po raz kolejny przejęli nielegalne automaty do gier hazardowych. Zabezpieczono 4 takie maszyny. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

„Gliwiccy policjanci, działając operacyjnie, na terenie miasta Knurów ujawnili kolejny na mapie naszego powiatu nielegalny punkt, w którym prowadzone były gry na automatach wbrew przepisom ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Po wejściu do lokalu znaleźli oni cztery nielegalne urządzenia – automaty do gier oraz m.in. gotówkę w wysokości około tysiąca zł, pochodzącą z wpłat od graczy i służącą do wypłat za ewentualne wygrane” – informuje policja.

„Prowadzącą biznes” Jadwigę M. zatrzymano w celu realizacji z jej udziałem czynności procesowych, natomiast automaty do gier zostały przejęte przez policjantów i przekazane kolejnego dnia do Urzędu Celno-Skarbowego w Rybniku.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.