Policja poluje na kierowców z ciężką nogą. 226 mandatów

Policja poluje na kierowców z ciężką nogą. 226 mandatów

14 kwietnia 2022 Wyłączono przez redaktor

Na śląskim odcinku autostrady A1 kierowcy z „ciężką nogą” musieli mieć się na baczności. Policjanci z gliwickiego Komisariatu Autostradowego Policji przeprowadzili działania kontrolno-pomiarowe pn. Prędkość. Przez cały dzień mundurowi w 18 nieoznakowanych radiowozach dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dopuszczalna prędkość. Skontrolowano 236 pojazdów i nałożono aż 226 mandatów za zbyt szybką jazdę.

W działaniach zorganizowanych przez policjantów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach uczestniczyli także mundurowi wydziałów ruchu drogowego z miast, przez które przebiega śląski odcinek autostrady A1. Policjanci patrolowali autostradę i zwracali uwagę na kierowców, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości.

Mundurowi wykorzystali 18 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

policja nieoznakowani
Policjanci skontrolowali 236 pojazdów. Aż 226 kierowców zostało ukaranych mandatem za przekroczenie prędkości, 15 zostało pouczonych, a wobec 3 skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Stróże prawa zwracali też uwagę na inne wykroczenia, w tym m.in. na kierujących, którzy zapomnieli, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Przypominamy, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Podczas wczorajszych działań 3 kierowców zostało ukaranych za to wykroczenie.
policja nieoznakowani