Plaga kradzieży dotyka kierowców

Plaga kradzieży dotyka kierowców

31 lipca 2023 Wyłączono przez redaktor

W ubiegłym tygodniu w Miejscach Obsługi Podróżujących (MOP) przy autostradach doszło do kilku kradzieży. Zawodowi kierowcy korzystający z obowiązkowych przerw i odpoczynków od prowadzenia pojazdów narażeni są na przestępstwa – szczególnie w godzinach nocnych.

„W okresie letnim, często z powodu wysokich temperatur panujących w nocy, zawodowi kierowcy odbywający odpoczynek na MOP-ach uchylają okna w swoich pojazdach. Niestety, przestępcy mają wtedy najmniej „pracy” i dokonują bezszelestnego zaboru cennych przedmiotów” – informuje policja.

„W innych przypadkach dochodzi do wybicia szyby. Przestępcy nie zważają na to, czy pojeździe przebywał w danej chwili kierowca. Przestrzegamy, aby przed przystąpieniem do odpoczynku kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczali portfele, dokumenty, telefony i inne cenne przedmioty w miejscach możliwie trudno dostępnych i oddalonych od okien w pojeździe. Dodatkowo należy pamiętać, aby żadnych przedmiotów nie pozostawiać na podszybiu pojazdu. Na koniec przypominamy o… zamykaniu drzwi i pociągnięciu za klamkę żeby sprawdzić, czy nasze działanie było faktycznie skuteczne. Czasami może nam się wydawać, że pojazd jest zamknięty, kiedy w rzeczywistości przestępcy mogą wykorzystywać urządzenia do zagłuszania sygnałów. Po oddaleniu się kierowcy od pojazdu po prostu otwierają drzwi i dokonują kradzieży” – dodaje policja.