Pijany pędził samochodem na DTŚ „pod prąd”

Pijany pędził samochodem na DTŚ „pod prąd”

15 marca 2023 Wyłączono przez redaktor

Historia miała miejsce 12 marca w godzinach szczytu komunikacyjnego, co tylko potęgowało poziom zagrożenia. Gliwiczanin, zgłaszający niebezpieczną sytuację jako pierwszy, nie zdążył nawet rozpoznać marki pędzącego auta. Miał to być samochód ciemnego koloru, najprawdopodobniej typu kombi, pędzący pod prąd „średnicówką”.

Historia miała miejsce 12 marca w godzinach szczytu komunikacyjnego, co tylko potęgowało poziom zagrożenia. Gliwiczanin, zgłaszający niebezpieczną sytuację jako pierwszy, nie zdążył nawet rozpoznać marki pędzącego auta. Miał to być samochód ciemnego koloru, najprawdopodobniej typu kombi, a jego kierowca miał na głowie czapkę bejsbolówkę.

Tego rodzaju zgłoszenie natychmiast kwalifikowane jest jako zagrożenie życia i zdrowia oraz posiada status „Pilne”.
Dyżurny wysłał w pościg dwa radiowozy. Po chwili odebrano zgłoszenie od innego kierowcy, który był pewny, że prowadzący granatowe audi A4 mężczyzna jest nietrzeźwy. Ten świadek miał możliwość ruszenia za podejrzanym i przekazywania, gdzie przemieszcza się stanowiący zagrożenie pojazd.

Okazało się, że samochód kieruje się w stronę autostrady A4, na Wrocław. Tam pościg przejął ścigacz z wydziału ruchu drogowego, dopędził i zatrzymał sprawcę w rejonie MOP Proboszczowice.

Okazało się, że w organizmie kierowcy krąży alkohol w stężeniu ponad 2,2 promila. W takim stanie 27-letni mieszkaniec Oławy zmierzał do miejsca zamieszkania…
Okazało się też, że podejrzany posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, wydane przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.

Młody mężczyzna musiał być prowadzony przez mundurowych, gdyż nie był w stanie ustać na nogach. Został przetransportowany do policyjnego aresztu, a auto odholowano na policyjny parking.

13 marca policjanci z Pyskowic doprowadzili podejrzanego do prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód. Prokurator zdecydował, że na czas prowadzonego postępowania oławianin będzie znajdował się pod dozorem tamtejszej policji, będzie miał też obowiązek informowania o każdej zmianie miejsca pobytu, trwającego dłużej niż 5 dni, policji w Pyskowicach oraz wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 2000 złotych.

Za przestępstwa złamania zakazów sądowych oraz prowadzenia pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności, o wysokich karach finansowych nie wspominając.