Piast łatwo ograł Cracovię

Piast łatwo ograł Cracovię

19 marca 2021 Wyłączono przez redaktor

Piłkarze Piasta odnieśli pewne zwycięstwo na otwarcie 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w starciu z Cracovią. Skuteczni ofensywni piłkarze Niebiesko-Czerwonych – Jakub Świerczok w pierwszej i Dominik Steczyk w drugiej połowie – wpisali się na listę strzelców i dali swojej drużynie wygraną.

Świetny początek w wykonaniu Piasta, który już w siódmej minucie wyszedł na prowadzenie. Kolejną, dziewiątą już bramkę w sezonie zdobył Jakub Świerczok, który wykorzystał dokładne dogranie piłki przez Gerarda Badię. Gliwiczanie rozpoczęli z dużym animuszem, a po chwili mogli prowadzić już różnicą dwóch bramek. Gra Niebiesko-Czerwonych mogła się podobać, bowiem podopieczni Waldemara Fornalika grali odpowiedzialnie w obronie, byli dobrze pukładani w środku pola i skuteczni z przodu. Kiedy Cracovia stworzyła sobie dogodną okazję do strzelenia gola, Frantisek Plach w kolejnym spotkaniu udowodnił, że jest w wysokiej formie. Gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji. Jedynym zarzutem mogły być łatwo zebrane żółte kartki. Jedna z nich wykluczyła z gry Jakuba Holubka, na którego nie będzie mógł liczyć trener Fornalik w meczu przeciwko Wiśle Płock.

Mecz toczony w szybkim tempie mógł się podobać. Gliwiczanie w natarciu poszukiwali drugiej bramki, która jeszcze bardziej uspokoiłaby przebieg rywalizacji. Goście mogli pokrzyżować te plany za sprawą sytuacji Marcosa Alvareza, ale znów znakomicie w bramce zachował się słowacki golkiper. Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i gliwiczanie postanowili uwydatnić prawidłowość tej reguły. Niespełna cztery minuty po akcji Pasów Niebiesko-Czerwoni zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu. Siłą spokoju i precyzją popisał się Dominik Steczyk, który nie dał szans Karolowi Niemczyckiemu na skuteczną interwencję. Oba zespoły w kolejnych fragmentach rywalizacji naprzemiennie przejmowali inicjatywę, jednak wynik nie ulegał zmianie. Piast zasłużenie zwyciężył a zdobyte trzy punkty sprawiły, że po pierwszym meczu 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zespół z Gliwic awansował na piąte miejsce w tabeli.

źródło Piast Gliwice / fot. I. Dorożański