Od 12 lutego otwarte hotele, baseny, kina, teatry i stoki

5 lutego 2021 Wyłączono przez redaktor

Od 12 lutego do 26 lutego w reżimie sanitarnym dostępne będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki, boiska zewnętrzne; zamknięte pozostaną siłownie, a restauracje nadal będą mogły wydawać posiłki na wynos. Zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie.

Jak podkreślono obostrzenia będą poluzowane warunkowo i wciąż obowiązuje reżim sanitarny.

Od 12 lutego do 26 lutego:
– hotele będą otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnym, jednak dostępne będzie 50 proc. pokoi, a posiłki będą serwowane tylko do pokoi
– otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących, a wszystkie osoby obowiązuje nakaz noszenia maseczki i zakaz konsumpcji
– otwarte będą stoki
– otwarte będą baseny, jednak aquaparki pozostaną nieczynne
– otwarte będą boiska zewnętrzne, korty itp.
– zamknięte pozostaną siłownie
– restauracja wciąż będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie

W komunikacie rządu podkreślono, że luzowanie obostrzeń związane jest ze zmniejszeniem liczby zajętych łóżek covidowych i respiratorów.

“Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie” – czytamy w komunikacie. (PAP)

The post Od 12 lutego otwarte hotele, baseny, kina, teatry i stoki first appeared on infogliwice.pl | Gliwice.