Nowe centrum przy fabryce w Gliwicach. 300 miejsc pracy

Nowe centrum przy fabryce w Gliwicach. 300 miejsc pracy

22 marca 2023 Wyłączono przez redaktor

Koncern motoryzacyjny Stellantis uruchomi w Gliwicach nowe centrum informatyczne.

Polski ośrodek rozwoju oprogramowania powstanie obok fabryki aut dostawczych Stellantis Gliwice.
Ośrodek zatrudni 300 specjalistów.

Stellantis rozszerza swoją sieć rozwoju oprogramowania i inżynierii do ośmiu ośrodków, otwierając nowy hub w Polsce. Polski ośrodek rozwoju oprogramowania będzie zatrudniał do 300 pracowników zajmujących się analityką danych, rozwojem oraz walidacją oprogramowania i będzie zlokalizowany w Gliwicach, w pobliżu zakładu produkcyjnego Stellantis.

Zespół polskiego software hub skupi się przede wszystkim na rozwoju oprogramowania bazowego, rozwoju aplikacji programowych, DevOps i automatycznej walidacji.

„Otwarcie nowego ośrodka zajmującego się rozwojem oprogramowania w Polsce to kolejny kamień milowy w realizacji naszego planu strategicznego Dare Forward 2030” – powiedział Yves Bonnefont, dyrektor generalny ds. oprogramowania w Grupie Stellantis. „Oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w naszym dążeniu do celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera w zakresie doświadczeń klienta związanych z usługami i produktami, a także jest niezwykle ważne, byśmy mogli wywiązać się z naszego, przełomowego dla branży, zobowiązania, by do 2038 roku osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla”.

Zespół z Polski wniesie wkład do globalnej sieci tworzenia oprogramowania, która jest kluczowa dla działalności Stellantis w zakresie tworzenia samochodów definiowanych oprogramowaniem (Software Defined Vehicles), które przez cały okres użytkowania oferują opcje ukierunkowane na klienta, w tym aktualizacje i funkcje, które będą wprowadzane wiele lat po wyprodukowaniu pojazdu.