Niesłyszący koszykarze z Gliwic wywalczyli srebro w Turcji

22 listopada 2023 Wyłączono przez redaktor

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice zdobyli srebrny medal w 13. Klubowym Pucharze Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn w Turcji.

Oprócz srebra gliwicka drużyna zdobyła puchar fair play, a jej zawodnik – Maciej Gawryś – trafił do najlepszej piątki turnieju. Gratulacje!
Turniej w ramach Pucharu Europy został rozegrany w dniach 15–18 listopada w tureckiej Bursie. Polskę reprezentowało na nim 5 drużyn kobiet i 7 drużyn mężczyzn, wśród których znalazł się m.in. skład SSN MIG Gliwice.

Mimo zaciętej rywalizacji drużynę z Gliwic na podium wyprzedziła tylko reprezentacja ukraińskiego Dniepru, w skład której weszli zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata w koszykówce niesłyszących.