Nie mieli maseczek. Upomnieli ich policjanci, a oni zareagowali agresją

Nie mieli maseczek. Upomnieli ich policjanci, a oni zareagowali agresją

2 marca 2021 Wyłączono przez redaktor

Dwaj dojrzali wiekiem, dodajmy – głośni, mężczyźni szli ulicą z butelką piwa, nie mieli zakrytych ust i nosa. Napomniani przez patrolujących rejon policjantów, zareagowali agresją słowną i wulgaryzmami.

– Tego typu sytuacja jest niedopuszczalna nie tylko wobec funkcjonariuszy, ale każdej innej osoby. Prowokacyjne i agresywne zachowanie musiało skończyć się zdecydowanym oraz przykrym dla śmiałków działaniem stróżów prawa – informuje policja z Gliwic.

– Wczoraj około godziny 18.30 w rejonie ul. Sportowej w Gliwicach policjanci zatrzymali 48-latka i jego 39-letniego kopana, którzy, używając słów wulgarnych i obelżywych, znieważyli policjantów pełniących swoje obowiązki służbowe. Wobec wielkiej agresji mężczyzn mundurowi musieli użyć środków przymusu bezpośredniego – gazu służbowego, siły fizycznej i kajdanek. Po zatrzymaniu okazało się, że panowie byli nietrzeźwi – u obu alkomat wykazał znacznie ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani jako sprawcy przestępstwa – informuje policja.