Myślał, że to miłość. Kobieta wyciągnęła nóż

Myślał, że to miłość. Kobieta wyciągnęła nóż

4 marca 2021 Wyłączono przez redaktor

28-letni mężczyzna kilka tygodni temu spotkał się z poznaną przez internet kobietą. Romantyczne rozmowy i wspólny spacer nie zapowiadały burzliwego końca.

– W połowie lutego do jednego z naszych komisariatów zgłosił się mieszkaniec Pyskowic, prosząc o pomoc w odzyskaniu skradzionego portfela. Policjant przyjmujący zawiadomienie szybko zorientował się, że sprawa nie będzie dotyczyć zwykłej kradzieży – pokrzywdzony, w trakcie próby odzyskania portfela z pieniędzmi w kwocie ok. 1000 zł, został zraniony. Tym samym mieliśmy do czynienia z kradzieżą rozbójniczą, w której okradzionego ugodziła nożem negatywna bohaterka tej historii – informuje policja.

Kryminalni z III komisariatu rozpoczęli śledztwo. Ustalono miejsce pobytu, a wczoraj (3 marca) zatrzymano 25-letnią gliwiczankę. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. Sprawę do dalszego prowadzenia przejął Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

– Warto wiedzieć, że kwalifikowaną formą kradzieży jest kradzież rozbójnicza, która następuje, gdy sprawca, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży używa przemocy, grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności czy bezbronności. Taki sprawca podlega karze więzienia od roku do lat 10 – informuje policja.