Mieszkańcy Gliwic w nowym programie Mateusza Gesslera

Mieszkańcy Gliwic w nowym programie Mateusza Gesslera

29 sierpnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Kiedy on nie jest mistrzem w kuchni, a na dodatek nie zna przepisu, a ona może jedynie pomagać mu na odległość, bezsilnie obserwując kolejne potknięcia, jedno jest pewne – komicznych sytuacji i gorących emocji nie zabraknie. Tym gorętszych, że do wygrania są niemałe pieniądze! O nagrodę i zwycięstwo będą rywalizować trzy pary, a na koniec przyrządzone potrawy oceni sam Mateusz Gessler.

Już w pierwszy weekend września – w sobotę i niedzielę o godz. 20:00 w Czwórce, pierwszy i drugi odcinek nowego programu rozrywkowego „Para do gara. Ona mówi, on gotuje”. Gospodarzem show jest Mateusz Gessler – znakomity kucharz, restaurator, autor książek i juror programów kulinarnych, który w nowej produkcji daje się poznać od pełnej ciepła i poczucia humoru strony.

W pierwszym odcinku, który już 2 września o godzinie 20:00 w Czwórce wystąpi małżeństwo z Gliwic – Justyna oraz Wojtek Kaczmarczyk.

W każdym odcinku nowego programu „Para do gara. Ona mówi, on gotuje” na wstępie prowadzący zapoznaje trzy uczestniczki z przepisem swojego autorstwa. Panie nie będą mogły robić notatek. Muszą zapamiętać przepis, a następnie pokierować na odległość swoich partnerów podczas gotowania. Następnie, w trzech zaaranżowanych kuchniach – żółtej, niebieskiej i czerwonej, każdy z mężczyzn będzie musiał przygotować danie jak najbliższe oryginału, w ściśle określonym czasie i pod dyktando swojej partnerki, obserwującej go na ekranie i porozumiewającej się z nim przez zestaw słuchawkowy.

Oceny i punktacji gotowych potraw uczestniczki dokonają podczas degustacji z zasłoniętymi
oczami, a na koniec swoje punkty przyzna także Mateusz Gessler. 

W pierwszym odcinku – emisja w Czwórce w sobotę, 2 września, o godz. 20:00 – uczestnicy programu zmierzą się z gołąbkami. To z pozoru zwykłe danie okaże się wyzwaniem, które wywoła całą gamę skrajnych emocji – będzie na przemian gorąco i chłodno, ostro i łagodnie, pikantnie i słodko, ale ani na chwilę nie zabraknie dobrej zabawy.

W tym odcinku do rywalizacji przystąpią: Justyna i Wojtek Kaczmarczyk, znane z 
YouTube małżeństwo z Gliwic.

Justyna i Wojtek to zgrany tandem. Dystans to ich dewiza, którą kierują się w życiu. 
Na co dzień prowadzą swój kanał na YouTube i Tik Toku, gdzie pokazują blaski i cienie młodych rodziców dwójki dzieci. Gdyby można było określić Wojtka jednym słowem, na pewno byłby to „spontan” – w kuchni działa jak ogień. Justyna natomiast stawia na improwizację. 

Format „Para do gara” znany jest widzom już w ponad 10 krajach, m.in. we Francji, Brazylii, Słowacji, Turcji, Tajlandii czy w Niemczech. W każdym z nich bije rekordy oglądalności. 
W Brazylii od 2018 roku powstało 6 sezonów. We Francji na kanale France 2 wyemitowano ponad 200 odcinków, a program okazał się wielkim hitem access primetime. Format zanotował tam wzrost o 173% w stosunku do średniej pasma stacji. Niemiecki Sat. 1 w 2022 roku wyemitował 100 odcinków programu. Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska.