Miał przy sobie liście konopii indyjskiej oraz gotówkę

Miał przy sobie liście konopii indyjskiej oraz gotówkę

3 października 2023 Wyłączono przez redaktor

Narkotyki w Polsce są nielegalne. Przepisy prawa jasno o tym stanowią. Najwyraźniej nie wiedział o tym pewien 24-latek. Pierwsze lekcje pobrał od policji. Czas na prokuraturę i sąd.

Zapewne po wizycie kryminalnych z gliwickiej „jedynki” wiedza z zakresu prawa karnego będzie teraz głębiej studiowana przez gliwiczanina. Policjanci pionów kryminalnych codziennie prowadzą rozpoznanie w różnych środowiskach przestępczych, w tym i tych czerpiących zyski z handlu narkotykami.

„Na przykładzie 24-latka przestrzegamy, że nie warto rozpoczynać tego typu biznesów, ba nie warto wchodzić nawet w posiadanie narkotyków. Prędzej czy później ścieżka rozwoju zostanie przerwana i… trafimy przed oblicze wymiaru sprawiedliwości” – informuje KMP Gliwice.

Przed minionym weekendem policjanci z Komisariatu I Policji w Gliwicach po czynnościach śledczych zatrzymali wytypowanego podejrzanego.
Przy mężczyźnie znaleziono:
Liście konopii indyjskiej
– 766,43 gramów netto nieususzonego ziela
– 8,61 gramów netto ususzonego
Zatrzymany posiadał przy sobie 325 euro i 1060 złotych.
Marihuana i ziele konopi zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Pieniądze zostały zajęte jako depozyt na poczet przyszłych kar.

Handel marihuaną jest traktowany tak samo, jak handel każdym innym narkotykiem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za niego kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

fot. KMP Gliwice

Jakie kary czekają osobę, która została zatrzymana za handel narkotykami?
Kary za handel narkotykami reguluje Art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Sprzedaż narkotyków jest zagrożona karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
Za sprzedaż narkotyków osobie nieletniej grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.