Magia świąt po polsku i ukraińsku

Magia świąt po polsku i ukraińsku

2 grudnia 2022 Wyłączono przez redaktor

Tradycyjne kolędy i pastorałki, świąteczne piosenki oraz wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. W magiczny klimat świąt wprowadzą nas w dwa grudniowe koncerty w Stacji Artystycznej Rynek – jeden w języku polskim, a drugi w ukraińskim. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny!

Już dzisiaj warto zaznaczyć w kalendarzu dwie daty – 16 i 21 grudnia. W Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5) odbędą się wówczas dwa świąteczne koncerty, które umilą czas oczekiwania na Wigilię Bożego Narodzenia.

W piątek, 16 grudnia, o godz. 18.30 rozpocznie się koncert „Tylko jedna jest taka noc”. W świąteczny klimat gości wprowadzą polskie kolędy i pastorałki, a także piosenki nawiązujące do Bożego Narodzenia i Nowego Roku w wykonaniu młodych wokalistów – uczniów gliwickich szkół podstawowych i średnich.

Z kolei w środę, 21 grudnia, o godz. 18.00 świąteczne tradycje zza wschodniej granicy przybliży nam zespół wokalny z Ukrainy. Słuchacze poznają kolędy oraz wiersze o tematyce bożonarodzeniowej w ojczystym języku naszych sąsiadów.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.