Katarzyna Kuczyńska – Budka kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gliwic

Katarzyna Kuczyńska – Budka kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gliwic

4 stycznia 2024 Wyłączono przez redaktor

Potwierdziły się informacje o tym, że w kwietniowych wyborach samorządowych kandydatką Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Gliwic będzie gliwiczanka Katarzyna Kuczyńska – Budka. Decyzję w tej sprawie podjęła dzisiaj gliwicka PO. Budka była jedynym zgłoszonym kandydatem.

Obecnie Katarzyna Kuczyńska – Budka jest gliwicką radną. W wyborach w 2018 r. zdobyła 2516 głosów, co było drugim najlepszym wynikiem. Dała się poznać mieszkańcom jako aktywny samorządowiec. Wielokrotnie nie zgadzała się z polityką prowadzoną przez obecne władze Gliwic. W szczególnie bulwersującej w ostatnim czasie mieszkańców sprawie nieodpłatnego użyczenia przez władze miasta parku Chrobrego prywatnemu przedsiębiorcy, zdecydowała się na złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Kuczyńska – Budka zasiada w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego. Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w pracach Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji oraz Dialogu Społecznego. Jak zawsze podkreśla, to właśnie dialog powinien być podstawą w relacjach na linii władze – mieszkańcy.

Katarzyna Kuczyńska – Budka urodziła się w 1971 roku w Gliwicach i tutaj mieszka. Ma wykształcenie wyższe. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu public relations i zarządzania personelem oraz administracji publicznej. Jej kariera zawodowa obejmowała różne obszary, rozpoczynając od pracy jako dziennikarka. Następnie pełniła funkcję rzecznika prasowego w Urzędzie Miejskim w Zabrzu oraz była dyrektorem Wydziału Dialogu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Prywatnie Katarzyna Kuczyńska – Budka jest żoną Ministra Aktywów Państwowych Borysa Budki i mamą dwóch córek.

W tej chwili znamy już dwoje kandydatów na fotel prezydenta Gliwic. W wyborach, które odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia, Kuczyńska – Budka zmierzy się z mieszkańcem Rybnika Mariuszem Śpiewokiem. Nieoficjalnie mówi się, że w wyborcze szranki stanie też Łukasz Chmielewski z PiS.

Komunikat Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej w Gliwicach

„Kandydatką Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach prezydenta Gliwic jest Katarzyna Kuczyńska-Budka. Taką decyzję 4 stycznia 2024 roku podjęła – jednogłośnie – Rada Powiatu Gliwice Platformy Obywatelskiej RP, czyli organ statutowo upoważniony do podejmowania decyzji w tej sprawie, który składa się z przedstawicieli obu gliwickich kół PO. Katarzyna Kuczyńska-Budka była jedyną zgłoszoną przez działaczy obu kół kandydatką na Prezydenta Miasta. Jednocześnie rada powiatu zadecydowała, że kandydaci do gliwickiej rady miasta zostaną przedstawieni po oficjalnym ogłoszeniu wyborów samorządowych. Wówczas także kandydatka na Prezydenta Gliwic i kandydaci na radnych zaprezentują swoją wizję miasta oraz plan na kampanię wyborczą”.