Finał WOŚP 2024 w Gliwicach. Kto zagra?

Finał WOŚP 2024 w Gliwicach. Kto zagra?

10 stycznia 2024 Wyłączono przez redaktor

Już niebawem finał WOŚP. Wydarzenie odbędzie się też w Gliwicach. Jako gwiazda wieczoru wystąpią Róże Europy.

Będą też inne atrakcje m.in. licytacje, samochody terenowe i kultowe „maluchy”, symulatory pojazdów, miniaturowe koniki Appaloosa, konkursy, zabawy, stoiska gastronomiczne.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia, a zagości na gliwickim Rynku. W tym roku będziemy kwestować pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Bądźcie z nami i wspólnie pobijmy ubiegłoroczny rekord kwesty!

Na ulicach naszego miasta będzie można spotkać kilkuset kwestujących wolontariuszy.

Na odwiedzających Rynek czekać będą:
– stoiska organizacji pozarządowych,
– strefa gastronomiczna z łakociami i ciepłymi napojami,
– konkursy i zabawy,
– szkolenie z pierwszej pomocy,
– pokaz tresury psów,
– spacery z miniaturowymi konikami Appaloosa,
– WOŚP-owa ścianka zdjęciowa,
– symulatory pojazdów,
– samochody terenowe,
– kultowe Fiaty 126P – „maluchy”.

Część muzyczna finału rozpocznie się o godz. 16.00. Na dużej scenie wystąpią lokalni wykonawcy: Jest Jechane (hip-hop), Studio Aktorskie działające przy Teatrze Wit-Wit (pop) oraz zwycięzca gliwickiego Portu Rocka – Tojad (rock). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Róże Europy.

Wspólne kwestowanie na rzecz zakupu sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych o godz. 20.00 zakończy tradycyjne światełko do nieba, które rozbłyśnie ze sceny w formie pokazu laserowego.

– Finał WOŚP, który jest świętem wszystkich mieszkańców naszego miasta, na stałe wpisał się już w kalendarz gliwickich imprez. Wspólna zabawa, zaangażowanie, dużo uśmiechu, ale i poznanie tego co oferują Gliwice sprawia, że ten dzień – mimo braku słońca – jest naprawdę gorący – mówi Marek Niewiarowski, szef sztabu #335, którego wolontariusze w ubiegłym roku zebrali na rzecz WOŚP rekordowe 321862,44 zł.
info: UM Gliwice