Dobra seria Piasta trwa. Wygrana z Wisłą Płock

17 kwietnia 2023 Wyłączono przez redaktor

W niedzielnym meczu 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw.

Pierwsza połowa przebiegła całkowicie pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. To właśnie podopieczni Aleksandara Vukovicia prowadzili grę i byli stroną przeważającą, stwarzając sobie zdecydowanie więcej sytuacji strzelckich. Jedną z nich wykorzystał Michael Ameyaw, który w 19. minucie rywalizacji pokonał Bartłomieja Gradeckiego.

W drugiej części sytuacja na boisku nie uległa zmianie i to zawodnicy Piasta kontrolowali przebieg meczu. Niebiesko-Czerwoni grali mądrze i skutecznie w defensywie, nie dopuszczając rywali do pola karnego. spowodowało to, że goście swój pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali dopiero w 69. minucie rywalizacji.