Budowa chodnika przy Kozielskiej. Utrudnienia w Bojkowie

Budowa chodnika przy Kozielskiej. Utrudnienia w Bojkowie

13 marca 2023 Wyłączono przez redaktor

Zmiany na ul. Rolników i Kozielskiej. Trwają bieżące remonty dróg prowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 15 marca rozpoczną się prace na ul. Rolników i Kozielskiej. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe.

W środę, 15 marca, rozpocznie się kolejny etap remontu ul. Rolników w Bojkowie. W ramach prac prowadzonych w rejonie skrzyżowania z ul. Glebową, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Na czas prac, które potrwają do końca lipca, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, zmieni się też lokalizacja przystanku autobusowego „Bojków Piekarnia”. Stanowisko nr 1 (w kierunku Gliwic) zostanie przesunięte o około 130 m przed swoją stałą lokalizację, w rejon posesji Rolników 85. Stanowisko nr 2 (w kierunku Knurowa) zostanie przesunięte o około 160 m za swoją stałą lokalizację, w rejon posesji Rolników 92.

Tego samego dnia rozpoczną się prace na ul. Kozielskiej – budowa chodnika do przystanku autobusowego zlokalizowanego przy skrzyżowaniu z ul. Kielecką. W kolejnym etapie inwestycji powstanie tam ścieżka rowerowa. Prace na ul. Kozielskiej będą prowadzone przy zwężeniu jezdni i potrwają do połowy czerwca.