Bezpłatne treningi bokserskie w Gliwicach

Bezpłatne treningi bokserskie w Gliwicach

25 lipca 2023 Wyłączono przez redaktor

Chciałbyś spróbować swoich sił na ringu? A może po prostu szukasz aktywności, która pozwoli Ci utrzymać dobrą formę? Niezależnie od tego, czy masz kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – możesz wziąć udział w bezpłatnych, wakacyjnych treningach bokserskich organizowanych przez GUKS Carbo dla wszystkich chętnych gliwiczan.

Rosnące zainteresowanie mieszkańców bezpłatnymi treningami ogólnorozwojowymi z elementami boksu, organizowanymi przez GUKS Carbo w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, skłoniło klub do kontynuowania zajęć promujących tę dyscyplinę sportu – także w wakacyjnej przerwie, poprzedzającej kontynuację cyklu w nowym roku szkolnym.

– Chcieliśmy wyjść z naszą ofertą do szerszego grona odbiorców. Do tej pory na treningi przychodziły wyłącznie osoby zainteresowane uprawianiem boksu. Natomiast naszym celem było to, aby każdy chętny – bez względu na wiek czy płeć – mógł wziąć udział w takich zajęciach i zobaczyć jak to wygląda od środka – bez konieczności bycia członkiem klubu, płacenia składek czy udziału we wszystkich treningach – mówi Janusz Ściubisz, koordynator projektu.

Organizowane od marca treningi skierowane były w szczególności do mieszkańców dzielnicy Wojska Polskiego. Jednak w zajęciach mogli uczestniczyć także inni chętni gliwiczanie. W takiej formule nieodpłatne spotkania w ramach „Niedzielnej Akademii Boksu” odbywają się także w wakacje. Ich uczestnicy spotykają się w piątki o godz. 19.00 oraz w niedziele o godz. 10.00 w hali GUKS Carbo przy ul. Kozielskiej 1.

Zajęcia rozpoczynają się od zbiórki i przekazania uczestnikom podstawowych informacji. Po nich następuje rozgrzewka z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Następnie uczestnicy, pod okiem instruktorów, rozpoczynają trening z elementami boksu. Spotkanie kończy wspólne rozciąganie i relaks.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego trenowania wszystkich chętnych gliwiczan. Zaznaczają jednak, że pierwszeństwo mają mieszkańcy Osiedla Wojska Polskiego.
piast.gliwice.pl / fot. materiały organizatora