Ania i Maks z Gliwic wystąpią w programie „The Voice Kids”

Ania i Maks z Gliwic wystąpią w programie „The Voice Kids”

18 marca 2023 Wyłączono przez redaktor

13-letnia Ania Laskowska i 11-letni Maks Piwko z Gliwic z powodzeniem przeszli przesłuchania w ciemno i zakwalifikowali się do VI edycji telewizyjnego programu „The Voice Kids”. Utalentowani wokaliści będą reprezentować nasze miasto podczas muzycznych bitew, które odbędą się już w kwietniu.

„The Voice Kids” to polski program telewizyjny typu talent show, skierowany do młodych wokalistów w wieku od 8 do 14 lat. W przesłuchaniach w ciemno bierze udział około 100 uczestników, wyłonionych podczas pre-castingów produkcyjnych. W tym roku wśród osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu programu (tzw. bitew) znalazło się dwoje wokalistów związanych z naszym miastem – Ania Laskowska i Maks Piwko.

Podczas przesłuchań w ciemno Ania wykonała utwór Natalii Kukulskiej „Piosenka światłoczuła”. Zaśpiewała również fragment piosenki „Fix You” zespołu Coldplay, akompaniując sobie na fortepianie. Z kolei Maks wykonał piosenkę „Nie zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar. Obydwoje wybrali drużynę Tomsona i Barona, którzy przygotują ich do wokalnych bitew.

Ania Laskowska jest uczennicą 8 klasy Szkoły Podstawowej w Chudowie. Od 8 lat uczy się także w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach. Swoją przygodę na dużej scenie zaczęła w wieku 6 lat. Od tego czasu brała udział w wielu konkursach i festiwalach na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W dorobku muzycznym Ani są m.in.: Złoty Aplauz na 42. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World song”, 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” czy Grand Prix na MAŚ Festival, dzięki któremu nagrała swój pierwszy singiel „Wstaję”, wydany na płycie „Młodzi Artyści Śpiewają 2023”.

Maks Piwko jest uczniem V klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gliwicach oraz III klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach, w której uczy się grać na trąbce. Wolny czas dzieli pomiędzy swoje dwie największe pasje – piłkę nożną i śpiew. Na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy – zarówno sportowe, jak i wokalne (solowe oraz z zespołami „Etiuda” i „Sztama”). Jego marzeniem jest zwycięstwo w konkursie Eurowizji dla dorosłych.
— kopia

IMG WA
Ania i Maks doskonalą swój warsztat wokalny pod czujnym okiem Grażyny Dzwonowskiej w Fundacji Singart.
UM Gliwice / fot. archiwum prywatne