Agresywny 16-latek kradł alkohol. Groził policjantom

Agresywny 16-latek kradł alkohol. Groził policjantom

6 kwietnia 2023 Wyłączono przez redaktor

Wczoraj w naszym rejonie zgłoszono jedną kradzież z włamaniem do altanki, zaginięcie osoby dorosłej oraz nieletniego, przestępstwo znęcania, a także złamania zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, dwóch ściganych listami gończymi, jednego ściganego nakazem doprowadzenia do aresztu i nieletniego sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Policjanci z III komisariatu, na ul. Jedności, ujęli poszukiwanego 16-latka. Chwilę wcześniej chłopak dokonał kradzieży artykułów alkoholowych, był zresztą nietrzeźwy i w chwili zatrzymania niezwykle agresywny. Aby agresora opanować, obezwładniali go dwaj funkcjonariusze, którym do pomocy przybył kolejny patrol. Młodzieniec najpierw odgrażał się, potem proponował łapówkę, a ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień. Sprawę rozstrzygnie sąd dla nieletnich.

Detektywi ustalili kolejnego sprawcę kradzieży sklepowej – jego zatrzymanie to kwestia najbliższych godzin. Niestety, kradzieże sklepowe to codzienność. Najczęściej kradzione są łatwe do „upłynnienia”, małe gabarytowo i cenne przedmioty. Tym razem skradziono sprzęt elektroniczny.

„Przypominamy, tylko w jednej na kilkadziesiąt spraw nasi detektywi decydują o publikacji wizerunku osób, których po prostu nie rozpoznają” – informuje policja.

Na autostradzie A1 funkcjonariusze z komisariatu autostradowego zatrzymali 51-latka, który prowadził audi, mając sądowy zakaz kierowania.

Policjanci z V komisariatu doprowadzili do prokuratury 22-latka, który skradł towar w sklepie, a podczas interwencji pracownika ochrony – poturbował go. Podejrzany, pod dozorem policji, czeka na proces karny.

Mundurowi z „dwójki” doprowadzili do prokuratury 52-letniego sprawcę fizycznej i psychicznej przemocy domowej. Mężczyzna czeka na proces sądowy, nie może zbliżać się do pokrzywdzonej. W Paniówkach na ul. Gliwickiej dwaj kierowcy dokonali obywatelskiego ujęcia jadącego oplem 60-latka. Policjanci przejęli mężczyznę i zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu gliwickiego ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Stróże prawa z I komisariatu ujęli w centrum miasta 55-latka ściganego listem gończym. Podobnie policjanci z komisariatu drugiego, ścigający osoby poszukiwane – ci zatrzymali przy ul. Toszeckiej 50-latka. Obu mężczyzn przetransportowano do aresztu śledczego.

Kryminalni z pyskowickiego komisariatu wyjaśniają sprawę zgłoszonej przemocy domowej – matki nad nieletnią córką.

Do gliwickiej policji wpłynęło zawiadomienie od 70-letniej pasażerki autobusu komunikacji miejskiej, która zawiadomiła, że stała się ofiarą zbyt gwałtownego manewru – upadła i doznała obrażeń w postaci złamania.

W policyjnym areszcie znajdował się Gruzin, który spowodował zdarzenie drogowe. Okazało się, że nie posiadał żadnych dokumentów. Tego typu sytuacje wymagają jednak potwierdzenia tożsamości osoby, bez którego nie można jej zwolnić z aresztu. Policjanci podjęli duży wysiłek, by dane obywatela Gruzji potwierdzić.